Denizli'nin Babadağ ilçesi Yeniköy Mahallesi'nde, yıldırım düşmesi sonucu başlayan orman yangını, şiddetli rüzgarın da etkisiyle hızla yayıldı. Yaklaşık 10 saattir devam eden yangın, Kelleci ve Mollaahmet mahallelerini de tehdit eder hale geldi.

Boğulma Tehlikesi Geçiren Çocuk Ambulans Helikopterle Van'a Sevk Edildi Boğulma Tehlikesi Geçiren Çocuk Ambulans Helikopterle Van'a Sevk Edildi

Havadan ve karadan müdahale devam ediyor

Yangın ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda orman ve itfaiye ekibi sevk edildi. Denizli Orman Bölge Müdürlüğü ve Denizli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin yanı sıra arama ve kurtarma ekipleri de yangın bölgesine yönlendirildi. Yangına hem havadan hem de karadan müdahale eden ekipler, alevleri kontrol altına almak için yoğun bir mücadele veriyor.

Bir mahalle tahliye edildi

Yerleşim yerlerini tehdit eden yangın nedeniyle yaklaşık bin kişinin yaşadığı Mollaahmet Mahallesi tedbir amaçlı tahliye edildi. Ekiplerin büyük çabaları sonucu yangın, dronlarla havadan görüntülendi ve durumu kontrol altına almak için çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

Kaynak: İHA