Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB), üniversite öğrencileri için yurt kayıt başvurularının son tarihini hatırlatıyor. Yurt kayıtları, 16 Eylül Cumartesi günü saat 23.00'te sona erecek. Başvurular sonuçlandıktan sonra, öğrenciler başvuru sonuçlarını "https://www.turkiye.gov.tr/gsb-yurt-basvuru-sonucu-sorgulama" linkinden öğrenebilirler.

Yurt Kaydı İçin Son Tarih: 16 Eylül, 23.00

Yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, kayıt işlemlerini e-Devlet üzerinden, 16 Eylül saat 23.00'e kadar tamamlamalıdırlar. Kayıt işlemlerinin tamamlanması için ilk kayıt ücretinin ödenmesi ve e-Devlet üzerinden taahhütname onayı verilmesi gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki ilk kayıt ücretini süresinde ödemeyenlerin yurt hakkı geçersiz sayılacaktır.

YKS Tercihleri Ne Zaman Başlıyor? YKS Tercihleri Ne Zaman Başlıyor?

Yurt kayıt işlemleri sırasında herhangi bir sorun yaşayan öğrenciler, "ALO GSB (444 0 472)" hattını arayarak veya bakanlık ile Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun sosyal medya hesaplarından yardım talebinde bulunabilirler. Öğrencilerin kayıt işlemlerini tamamlamaları için son gün olan 16 Eylül'e kadar gerekli adımları atmaları önemlidir.

Editör: Mezher Yamaç