Yeşilay Bitlis Şube Başkanı Muhammed Ay: Bağımlılıklarla mücadele için söz veriyoruz

Bu yıl “bağımlılıklardan uzak durmak ve sağlıklı yaşam için sen de söz ver” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda Türkiye çapında etkinlikler düzenlenecek. Yeşilay’ın 97. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla Bitlis’te de kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler yapılacak.

Videoyu Aç Yeşilay Bitlis Şube Başkanı Muhammed Ay: Bağımlılıklarla mücadele için söz veriyoruz
A
a

Yeşilay Haftası, bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşama dikkat çekmek üzere 1-7 Mart tarihleri arasında “sen de söz ver” konseptiyle çeşitli etkinlikler ve toplantılarla kutlanacak.

Yeşilay Bitlis Şubesi’nin Sevgi Evleri ziyareti ile start alacak olan haftada saha aktivitelerinden seminerlere kadar herkesin katılabileceği etkinlikler düzenlenecek.

Yeşilay’ın, bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen birçok faaliyete imza attığını belirten Yeşilay Bitlis Şube Başkanı Muhammed Ay “Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için Bitlis’te de çeşitli faaliyetler gerçekleştireceğiz. Yeşilay 97 yıldır bağımlılıklarla mücadele ediyor, toplumu ayırt etmeden önleyici, koruyucu hizmetlerini her yere ve herkese ulaştırmaya çalışıyor. Bizler de ilimizde okullar başta olmak üzere, halk eğitim merkezlerinde, gençlik ve kültür merkezlerinde yerel yönetimlerin desteğiyle önleme, bilgilendirme çalışmalarını yapıyoruz, etkinliklerimizde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu yıl da “bağımlılıklardan uzak durmak için ve sağlıklı yaşam için sen de söz ver” diyerek kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için tüm otoriteleri ve toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz” dedi. Gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmek amacıyla bu yıl Yeşilay Haftası’nda çeşitli etkinlikler yapacaklarını söyleyen Şube Başkanı Muhammed AY açıklamasına şu şekilde devam etti: “Bağımlılıklar sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Sorumluluğumuz büyük, omuzlarımızdaki yük ağır. Geleceğimizi bağımlılıklardan korumak için her yerde zararlı alışkanlıklarla mücadelemize devam edeceğiz.”

Muhammed Ay, hafta boyunca düzenlenecek etkinlikler hakkında şu bilgileri verdi:

-2 Mart Perşembe günü Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Sevgi evlerindeki öğrenci ve çocuklar ziyaret edilecek.

-İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşlar ziyaret edilecek.

-Mülki idare amirleri, Belediye Başkanları ziyaret edilecek.

-4 Mart Cumartesi günü sabah saat 10:00’da ilimizdeki spor camiası ve basın mensupları ile Kahvaltıda bir araya gelinecektir.

-5 Mart Pazar günü saat 10:00’da Tatvan İlçesinde İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Bisikletliler Derneğinin ve halkımızın katılımıyla Bisiklet Turu yapılacak.


-İlimizdeki okullarda öğrencilere yönelik Yeşilay standı açma ve bağımlılıklar ile mücadele sunumları verilecektir.

-İlimiz genelinde bulunan birkaç ana okulda kum boyama ve balon şenliği düzenlenecektir.
Kaynak : Bitlis Haber13 / Haber Merkezi


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.