Veysel Yurdakul

A
a

1964 yılında Burdur'un Bucak ilçesi doğumlu olan Yurdakul, 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi-Maliye Bölümünü bitirdi.

1989 yılında mesleğe Çorum Kaymakam adayı olarak başlayan Yurdakul, 1990-1991 yılları arasında İngiltere'nin Southampton şehrinde, Greyland School'da İNgilizce dil eğitimi aldı. Bu süre zarfında İngiliz siyaset ve yönetim yapısı hakkında bilgiler edinen Veysel Yurdakul, 1992-2009 yılları arasında sırasıyla; Bozkurt, Hasankeyf, Demre Elmalı Kaymakamlıkları; Bayburt ve Giresun illerinde vali yardımcılıkları görevlerinde bulundu.
 
2004 yılında Nottingham Üniversitesinde "Türkiye'nin AB üyesi olması halinde birliğe yapacağı katkı"yı inceleyen mastır tezini hazırlayan Yurdakul 20 yıllık görev süresi boyunca; İngiltere, Amerika, İsrail, İrlanda, İsviçre, Finlandiya, Almanya, Bulgaristan, İspanya, Yunanistan ve Hollanda gibi birçok ülkede akademik toplantılara katıldı ve proje çalışmalarında bulundu.
 
2006 yılında AB Proje Yardım Ofisi ve Avrupa Yatırım Bankası stajlarını tamamlayan yeni Bitlis Valisi Yurdakul, staj dönüşü 2008 yılına kadar Elmalı Kaymakamlığı yanında Antalya CEUPA (AB Projeleri Merkezi) koordinatörlüğü görevini, ikinci görev olarak yürüttü.
 
Son olarak 2008 yılında Bağcılar Kaymakamlığına atanan Yurdakul İçişleri Bakanlığı tarafından 2012 Ağustos ayından yayımlanan valiler kararnamesiyle Bitlis Valiliğine atandı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.