Vedat Demiröz: Hayatımız milletimizin geleceği için feda olsun

Softmedya Yazılım Web Reklamı
Videoyu Aç Vedat Demiröz: Hayatımız milletimizin geleceği için feda olsun
A
a

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, siviller ve güvenlik güçlerinin yanı sıra siyasetçileri de hedef alan saldırılar gerçekleştiren terör örgütü PKK'ye tepki göstererek, "Bölge halkının, devletiyle el ele vermesi ve bunlara karşı durması gerekiyor." dedi.


Demiröz, yaptığı açıklamada, 1 Kasım 2015'teki Milletvekili Genel Seçiminde AK Parti Hakkari 1. sıra adayı olan Ahmet Budak'ın  PKK mensuplarınca öldürülmesinden büyük üzüntü duyduklarını ve bunun kabul edilemez olduğunu belirtti.

Siviller ve güvenlik güçlerinin yanı sıra siyasetçileri de hedef alan saldırılar gerçekleştiren PKK'ye tepki gösteren Demiröz, şöyle devam etti:

"Bugüne kadar Bitlis'e gelip gidiyorum. Bazen köylere gidiyorum. Seçimlerde köyleri dolaşıyorum. Allah da biliyor terörden zerre kadar çekinmiyorum çünkü diğer insanlarımızın hayatı ne kadar önemliyse, bizim ki de o kadar önemlidir. Onlardan bir farkımız yok ama bu beladan kurtulmak için gerçekten cesaret lazım. Tek şey, vatandaşın ve bölge halkının, devletiyle el ele vermesi ve bunlara karşı durması gerekiyor. Türkiye, toprak, millet, vatan ve bayrak dedik, topun ve tankın önünde durabildik. Milletimiz uçakların önünde durabildi ve hiç çekinmedi. Birkaç saat içinde 250 şehit, 2 binden fazla yaralı verdik ama taviz vermedik."
 
- "Hayatımız milletimizin geleceği için feda olsun"-
 
Demiröz, siyasetçilerin halkın temsilcisi olduğuna işaret ederek, şunları ifade etti:

"Bizim de hayatımız milletimizin geleceği için feda olsun. Her zaman bunu göze almış insanlarız. Zaten kefenimizi alıp geldik. Teröre baktığınızda dünyada hiçbir ülkede direkt siyasileri öne çıkarmamışlardı, hedefe koymamışlardı. Böyle yeni bir taktikleri varsa yapacak bir şeyimiz yok. Biz de en az onlar kadar hazırız ama bu davadan vazgeçmek geri adım atmak asla söz konusu değil. Mücadeleye devam edeceğiz. Halkımızın huzuru için güvenlik güçleri nasıl hayatlarını ortaya koymuşsa, biz de vatandaşımız için hayatımızı ortaya koymuşuz."

PKK'nin yayın organlarında siyasetçileri hedef gösteren haberlere değinen Demiröz, "Siyasileri hedefe koyarak daha fazla siyasiler üzerinde oynayarak bir yere varamazlar. Hiç kimse hiç kimsenin canına kastederek veya canını alarak, bir yere varacağını ümit etmesin. Bundan bir sonuç çıkmaz." dedi.

Vedat Demiröz, PKK'ye yönelik kararlı operasyonların sürdürüldüğünü belirterek, şunları kaydetti:

"Tabii köşeye sıkıştılar. Ne yapacaklarını şaşırdılar. Hiçbir siyasinin böyle bir baskıdan dolayı geri adım atacağını ve sineceğini beklemiyorum. Dünyada bunun örnekleri var. Hangi görüşte olursa olsun siyasetçi seçilmiş insandır, halkın temsilcisidir. En önde olmayı hedeflemiştir ve yine de olacaktır."

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.