Siyonist işgal rejiminin Gazze'ye yönelik saldırıları devam ederken, Filistinli Müslümanlara destekler artarak sürüyor. HÜDA PAR Van Kadın Kolları İl Başkanlığı'nın öncülüğünde başlatılan Gazze'ye ziynet eşyalarıyla destek kampanyasına Vanlı kadınlar büyük ilgi gösterdi.

basliksiz-1-22.jpg

Gazze'deki kardeşlerine yardım elini uzatmak isteyen kadınlar, ziynet eşyalarını Umut Kervanı'na teslim etti. HÜDA PAR Van Kadın Kolları İl Başkanı Nebahat Uygun, yapılan bağışlarla ilgili yaptığı açıklamada, yardım çağrısına kayıtsız kalmayarak Gazze'ye ziynet eşyalarıyla destek veren kadınlara teşekkür etti. Uygun,“Gazze, Kudüs ve Mescid-i Aksa özgür oluncaya kadar destek vermeye devam edeceğiz. Gerek maddi gerek manevi olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Van halkına yardım çağrısında bulunduk, onlar da duyarlı davranıp çağrımıza icabet ettiler.” dedi.

Van'da Virajı Alamayan Tır Devrildi Van'da Virajı Alamayan Tır Devrildi

Konuya ilişkin konuşan Van Umut Kervanı İnsanı Yardım Derneği Başkanı Sedat Vatan da, 8 Ekim’den bu yana Gazze’deki saldırıların devam ettiğini belirtti.

basliksiz-1-23.jpg

Tüm Türkiye’de olduğu Van’da da Gazze için insanı yardım kampanyaları düzenlediklerini ifade eden Vatan, “Yardım vakfı olarak saldırıların başladığı ilk günden bu yana yardım çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bize desteklerini esirgemeyen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Daha önce gönderdiğimiz yardım tırlarında ise insanı yardım, hijyen ve bombardımanlardan sonra engelli kalanlar için medikal malzemesi vardı. Bu yardım tırımız iki gün önce Refah Sınır Kapısı’ndan giriş yaptı” ifadelerini kullandı.

Toplanan yardımların, Umut Kervanı İnsanı Yardım Vakfı aracılığıyla Gazze’ye ulaştırılacağı belirtildi. (İLKHA)

basliksiz-1-24.jpg

Kaynak: İlke Haber Ajansı (İLKHA)