Van'ın Bahçesaray ilçesinde yaşanan acil durumda, hamile kadın Elif Toprak Sıralı ve epilepsi hastası 10 yaşındaki Öznur Servet'in sağlık durumları endişe yaratınca, polis helikopteri devreye girdi. İki hasta, yakınları tarafından Bahçesaray Devlet Hastanesine götürüldü ancak ileri tetkik ve tedavileri için Van'a sevk edilmeleri gerekti.

Polis Helikopter Harekete Geçti

Bahçesaray kara yolunun kapalı olması nedeniyle, doktorlar 112 Acil Çağrı Merkezi aracılığıyla yardım talep etti. İl Emniyet Müdürlüğü Havacılık Şubesi hemen harekete geçti ve polis helikopterini görevlendirdi.

Muradiye'de otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı: 11 yaralı Muradiye'de otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı: 11 yaralı

vanda-rahatsizlanan-2-hastanin-imdadina-polis-helikopteri-yetisti.webp

Polis helikopteri, ilçeye giderek rahatsızlanan hastaları ve refakatçilerini alarak Van'da bekleyen sağlık ekiplerine ulaştırdı. Hızlı ve etkili müdahale sayesinde hastalar, ambulansla Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakledildi. Bu olay, acil durumlarda güvenlik güçlerinin hızlı ve etkili müdahalesinin ne kadar kritik olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. (AA)

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA)