Van'da, PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan aileler, adalet taleplerini yineledi. 82 haftadır süren evlat nöbetinde, ellerinde dövizlerle DEM Parti İl Örgütü binası önünde toplanan 35 aile, PKK ve HDP aleyhine sloganlar attı.

A W244666 03

'Evlat Acısından Öte Bir Şey Var Mı?'

Anne Nazlı Sancar, duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Evlat acısından öte bir şey var mı? Biz yıllardır bu katil kapısındayız. Ben hakkım olan evladımı istiyorum. Ben Şeyma’mı istiyorum. Bizim bu mücadelemiz sadece Şeyma için değil. dağdaki bütün çocuklar için buradayız. Dağdaki çocuklar bizi duyuyorsa gelip devlet güçlerine teslim olsunlar. Biz yaz kış, yağmur çamur demeden burada hakkımız olan evlatlarımızı istiyoruz. Biz HDP’den PKK’dan koltuk, veya para istememişiz. Hakkımız olan çocuklarımızı istiyoruz. HDP; hak hukuk, adalet için burada olduğunu söylüyor. Ama maalesef HDP’nin, PKK’nın hiç hak hukuku yoktur. Hak, hukuk ve adalet onların yanında olsaydı; 6 yıldır bu anneler burada feryat, figan ediyorlar. Yaz kış, yağmur çamur demeden gözyaşları döküyorlar. Gelsin bu annelere bir açıklama yapsınlar. Kendi çocuklarını özel okullarda okutuyorlar, biz garibanların çocuklarını da dağlarda, mağaralarda öldürüyorlar. Rabbim hakkımızı onlara bırakmasın. Son nefesime kadar, boynumu eğmeden bu kapıdan ayrılmayacağız. Çocuklarımızı söke söke onlardan alacağız.”

Van Gölü'nde Kaybolan 3. Kişi 6 Saat Sonra Sağ Olarak Kurtarıldı Van Gölü'nde Kaybolan 3. Kişi 6 Saat Sonra Sağ Olarak Kurtarıldı

A W244666 01

'Hamza Sana Sesleniyorum, Bana Acı Dön Gel'

Anne Zümrüt Salim ise, 9 yıl önce hafızlık okuyan oğlu Hamza'nın kaçırıldığını belirterek, “Benim oğlum hafızlık okuyordu daha küçüktü. HDP, benim oğlumu kaçırdı. Ben onlardan sadece evladımı istiyorum, başka bir şey istemiyorum. Hamza sana sesleniyorum. Sensiz dayanamıyorum, yeter gel. Beni duyuyorsan, bana acı dön gel oğlum” dedi.

Aileler, çocuklarına kavuşana kadar mücadeleye devam edeceklerini vurguladı.

A W244666 02

Kaynak: İhlas Haber Ajansı