Van'da 60 Metrelik Uçurumdan Atlayan 20 Koyun Telef Oldu Van'da 60 Metrelik Uçurumdan Atlayan 20 Koyun Telef Oldu

Van'ın Beyüzümü Mahallesi güzergahında yolcu taşıyan 20 yıllık minibüs şoförü Doğan Gül, kitap okuma alışkanlığını artırmak amacıyla yaptığı örnek bir uygulamayla dikkat çekmişti. Gül, minibüsünde yolculara kitap okuma imkanı sunarak, zamanlarını daha verimli bir şekilde geçirmelerini hedefliyor.

Bu örnek uygulama, Van Valisi Ozan Balcı'nın dikkatini çekti. Vali Balcı, şoför Doğan Gül'e destek olmak amacıyla onlarca kitap hediye etti. Gül, Vali Balcı'nın gönderdiği kitapları aracındaki kitaplığa yerleştirdi.

Projeyi Yaygınlaştırmayı Planlıyor

Projeyi hayata geçiren Doğan Gül, "Projemiz yaklaşık 2 yıl önce başlamıştı. Geçen hafta valimize bir çağrıda bulunmuştuk. Sağ olsun o da çağrımıza cevaben bugün bize kitap yolladı. Biz de kitaplarımızı kitaplığımıza yerleştirdik. Buradaki amacımız okumanın yaygınlaşması. Bizim temennimiz diğer araçlarda da otobüslerde de bu uygulamanın yaygınlaşması. Haberlerden sonra yolcularımızdan onlarca tebrik mesajı aldım. Araca bindiklerinde 'geçen televizyona, haberlere çıkan araç bu' gibi tepki veriyorlar. Onlarda destek vereceklerini söylüyor. Özellikle de öğrenci arkadaşlarımızdan kitap desteği sözü aldık. Birçok esnafımızdan bu uygulamayı daha da yaygınlaştırmak için söz aldık. Şoför arkadaşlarımızın bugüne kadar desteği çoktu, kitap getiriyorlardı. Kendi araçlarına da kitaplık koyma sözü verenler oldu. İnşallah bu uygulama daha da yaygınlaşacaktır." şeklinde konuştu.

aracina-kitaplik-koyan-minibus-soforune-validen-kitap-destegi-883c18fb.jpg

Van Valisi Ozan Balcı, bu tür sosyal sorumluluk projelerini desteklemeye devam edeceklerini belirterek, okuma alışkanlığının toplumda yaygınlaşmasının önemine vurgu yaptı. Şoför Doğan Gül ise projenin daha da büyüyerek diğer araçlara da yayılmasını umut ettiğini dile getirdi. (İLKHA)

aracina-kitaplik-koyan-minibus-soforune-validen-kitap-destegi-5a2ad38d.jpg

aracina-kitaplik-koyan-minibus-soforune-validen-kitap-destegi-5aaa2b9f.jpg

Kaynak: İlke Haber Ajansı (İLKHA)