Vali Yardımcısı Erdemir: Bitlis'te nüfusun 3'te 2'sine yardım yapıldı

Videoyu Aç Vali Yardımcısı Erdemir: Bitlis'te nüfusun 3'te 2'sine yardım yapıldı
A
a

Bitlis nüfusunun 3'te 2'si "sosyal yardımlaşma" kapsamındaki yardımlardan faydalandı.

Bitlis Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından, 51 bin nüfusa sahip kentte 36 bin 235 kişiye 21 milyon 98 bin TL'lik yardım yapıldı.

2018 yılı faaliyet raporunu açıklayan Bitlis Vali Yardımcısı Tekin Erdemir, 2018 yılında 36 bin 235 kişiye toplam 21 milyon 98 bin 329 TL'lik ayni ve nakdi yardım gerçekleştirdiklerini belirtti.   

İhtiyaç sahibi ailelere yönelik yapılan yardımlarının 2019 yılında da devam edeceğini belirten Erdemir, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımda bulunmak için ellerinden gelen imkânları sarf ettiklerini kaydetti.

Erdemir, "Şartlı eğitim, sağlık, gebelik yardımı, muhtaç asker ailesi yardımı, eşi vefat etmiş kadınlara yönelik yardım, engelli yakını aylığı, engelli aylığı, yaşlı aylığı, muhtaç asker çocuğu yardımı, öksüz yetim yardımı, yabancılara yönelik sosyal uyum yardımı ve kronik hastalık yardımı olmak üzere birçok kalemde yardım yaptık. Adı geçen durumlardaki 10 bin 419 kişiye 12 milyon 870 bin 512 TL yardım yapılmıştır." dedi.

Birçok kalemde sosyal devlet ilkesi altında yardımlarımız devam ediyor." diyen Erdemir, "SYDV tarafından yapılan tespitler sonrasında komisyonumuzun kararı doğrultusunda yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza 2018 yılında Vakıf imkânlarıyla yapılan yardımlar kapsamında da; nakdi yardım, eğitim yardımı, giyim yardımı, gıda yardımı, barınma yardımı, tek seferlik yardımlar, özel amaçlı yardımlar, ev yapım ve onarım yardımları, kira yardımı, sağlık yardımı ve kömür yardımları olmak üzere 20 bin 669 kişiye 8 milyon 227 bin 817 TL'lik ayni ve nakdi yardımlar yapılmıştır." ifadelerini kullandı.

Erdemir, son olarak şunları kaydetti: "Bu kapsamda evlerinin yapım ve onarımını yapamayacak durumda olan ve sağlıksız evlerde yaşayan yoksul vatandaşlarımızdan 139 ailenin evinin yapımı veya onarımı için 3 milyon 125 bin 91 TL yardım yaparak daha sağlıklı ve yaşanılır evlerde ikamet etmelerini sağladık. 2018 yılında 25 evin inşaatı tamamlandı. Ayrıca, SYDV olarak Bitlis Belediyesi ve Kızılay Bitlis Şubesi ile birlikte yürüttüğümüz Aşevi Projesinden her gün engelli, yaşlı, hasta ve evinde yemek yapamayacak durumda olan 53 ailede bulunan toplam 192 kişiye 2 öğün olmak üzere evlere sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Vakıf bünyesinde bulunan Hayır Çarşısından, hayırsever firmalar tarafından bağış olarak gönderilen muhtelif giyim ve gıda yardımlarından da 5 bin 75 kişi faydalandı. Bütün bunları topladığımızda 36 bin 235 kişiye toplam 21 milyon 98 bin 329 TL'lik ayni ve nakdi yardım gerçekleştirdik.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.