Sosyal medya X hesabından açıklama yapan İçişleri Bakanı ali Yerlikaya, bayram tatili boyunca trafik polisleri ve jandarma ekiplerinin 24 saat boyunca göreve deam ettiklerini belirtti.

Tırın çarptığı yaya hayatını kaybetti Tırın çarptığı yaya hayatını kaybetti

Bakan Yerlikaya dün 24 saatlik sürede meydana gelen 693 trafik kazasında 4 kişinin hayatını kaybettiğini belirtirken bin 302 kişininde yaralandığını aktardı.Ekplerin 43 bin 92 araç denetlediğini ataran Yerlikaya,25 bin 518 araca hız ve radar işlemi, 30 bin 390 araca ise diğer işlemler yapıldığını söyledi. 

"Lütfen aşırı hız yapmayalım"

Yerlikaya, "Bayram tatilinin ilk 4 gününde Cumartesi, Pazar, Pazartesi ve Salı maalesef 26 kişi hayatını kaybetti. 5 bin 345 kişi ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Denetimlerimizin tek amacı var. Bayram tatiline giden vatandaşlarımızın sağ salim ailelerine kavuşması. Onlara sarılması. Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. Lütfen aklımızdan çıkartmayalım." şekinde konuştu

Muhabir: (Vedat Çelebi)