TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı

Eğitim 8 Ağustos 2017 18:45
Videoyu Aç TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı
A
a

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) Sınavı yerleştirme sonuçları açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamında liselere yerleştirme sonuçlarını saat 19.00’da açıkladı. E-Okul sonuç sorgulama ekranından TEOG yerleştrime sonuçları sorgulanabiliyor..

2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan ve merkezi ortak sınavlarına giren öğrencilerden 14-24 Temmuz tarihlerinde bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilmek üzere tercih alınmıştı.

MEB’İN AÇIKLADIĞI RAKAMLAR

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 1 milyon 192 bin 660 öğrenciden 1 milyon 19 bin 577 kişi tercih yaptı, 173 bin 83 öğrenci ise tercihte bulunmadı. Tercih yapan öğrencilerden 935 bin 241’i listelerindeki bir kuruma yerleşti. Bu durumda tercih yapan öğrencilerin yüzde 91.73’ü seçtikleri liseye yerleşmiş oldu.

NAKİL BAŞVURULARI 14 AĞUSTOS’TA 

Tercih yaptıkları halde tercihlerinden birine yerleşemeyen öğrenciler açık öğretim kurumlarına kaydedildi. Açıköğretim kurumlarına yerleştirilen öğrenciler istemeleri hâlinde yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecek. Öğrenciler 14-18 Ağustos, 21-25 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde saat 17.00’ye kadar yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecekler.

ÖĞRENCİLER 3 TERCİH YAPABİLECEK

Yerleştirmeye esas nakil başvuruları, herhangi bir örgün ortaokul müdürlüğünden boş kontenjan şartı aranmaksızın yapılabilecek. Öğrenciler yerleştirmeye esas nakil başvurusunda 3 tercih yapacak ve bu tercihlerini bir ortaokul müdürlüğünden onaylatacaklar. Alınan tercihler doğrultusunda yerleştirmeye esas nakiller YEP üstünlüğüne göre merkezî olarak yapılacak. Yerleştirmeye esas nakil sonuçları ise 8 Ağustos, 25 Ağustos ve 6 Eylül tarihlerinde ilan edilecek.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Haber İhbarı
Nöbetçi Eczaneler

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.