Hem eğitim gören hem de meslek sahibi olan öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz'ın katılımıyla karnelerini aldı.

Korkmaz karne dağıtımı öncesinden tekstil fabrikasını gezerek çırak öğrencilerimizi iş başında ziyaret ettik karnelerini çalıştıkları iş yerinde verdik hem kendilerini, hem de işyeri sahibi Sıraç beyi tebrik ediyorum dedi.

Firma sahibi Sıraç Nur yaptığı açıklamada, Nur Yapı Tekstil bünyesinde çalışan arkadaşlarımızın 2021 yılında çıraklık eğitimine kaydettiğimiz çalışanlarımızın karne dağıtım törenini gerçekleştirdik. 470 tane çırak öğrencimiz bulunmaktadır 4 yıl zaman zarfında çıraklık bünyesinde bizimle beraber çalışan arkadaşlarımıza çıraklık kalfalık ustalık ve Usta öğreticilik belgesi verilmektedir. Aynı zamanda ortaokul mezunu olup da liseye giden arkadaşlarımızın fark dersleri vermek koşuluyla Teknik Lise diploması vermekteyiz. Bu konuda il müdürümüz ilçe müdürünüze sonsuz teşekkür ediyorum dedi.

Çıraklık eğitimini gören ilçede yaşadığını ifade eden öğrenci Berivan Yoldaş, hem okuyorum hem çalışıyorum eğitimimizi buradan alıyoruz. İlk karnemi aldım mutluyum. Durumunuz olmadığı için hem çalışıyorum hem de dışarıdan okuyorum ikisini birden yürütüyorum dedi.

Karne programına İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazım Budak, öğretmen ve çırak öğrenciler katıldı.