Tatvan Belediyesi'nin Tatvan Belediyesi Kültür Sanat ve Spor Merkezinde kadınlara yönelik açtığı el sanatları kurslarına değişik yaş grubundan kadın kursiyerler katılıyor. El sanatları kursuna katılan kadınlar, kurs sayesinde hem meslek öğreniyor hem de yaptıkları ürünlerle ev ekonomilerine katkı sağlıyor.


Proje kapsamında kursa katılan kadınlar; dikiş nakış, el sanatları, tek kırma, Biyografi, moda, takı tasarım, iğne oyası gibi el sanatlarını öğreniyor.

Kurs ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, 'Kursiyerlerin kursa gösterdiği ilgiden mutluyuz ve memnuniyet duyuyoruz. Kadınların sosyal aktivitelere daha çok katılabilmeleri için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Tatvan Belediyesi olarak ilçemizde kadınlarımızın boş zamanlarını daha güzel ve verimli bir şekilde değerlendirmeleri açısından hazırladığımız kurslar sayesinde onlara güzel bir mekan kazandırdık. Tatvan Belediyesi Kültür Sanat ve Spor Merkezimizde kadınlara yönelik hazırladığımız spor salonu bitmek üzere. Yakın zamanda Bayan kursiyerlerin en büyük sıkıntılarından biri olan kreş hizmetini de faaliyete koyuyoruz. Artık bayan kursiyerlerimiz daha rahat bir şekilde eğitimlerine odaklanıp çalışmalarını yapabilecekler.

'Kurs sayısını artırıyoruz'

Kurslara yoğun talep olduğunu belirten Başkan Geylani, 'Gelen talepler doğrultusunda kurs sayımızı arttırmak için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kültür Merkezimizde atıl durumda bekleyen alanları onardık. Burada da kurslarımızı açıp bir kaç noktada bu kurs faaliyetlerini yürüteceğiz. Kadınlardan gelen talepler doğrultusunda tüm eksikleri tamamlayacağız.' ifadelerini kullandı.