Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından desteklenen merkez, haftanın 5 günü düzenlenen kurslarla ev kadınlarına hem meslek edindirme hem de dini bilgiler kazandırma imkanı sunuyor.

Bitlis'te sıkıştığı ot biçme makinesinde ön ayakları kopan kedi ameliyat edildi Bitlis'te sıkıştığı ot biçme makinesinde ön ayakları kopan kedi ameliyat edildi

ADEM tarafından düzenlenen Kur’an-ı Kerim kurslarına katılan 15 kursiyer, Kur’an-ı Kerim’i güzel okumanın yanı sıra sureler ve duaları da öğrenip ezberliyorlar. Kursiyerlerden Fatma Güngör, kurs aracılığıyla kendilerini doğru bir şekilde geliştirdiklerini belirtti.

Tatvanlı Kadınlar Kur'an I Kerim'i Öğreniyor (1)

"Kur’an-ı doğru okumak için tecvitli eğitimler aldık"

Fatma Güngör, “Haftanın 5 günü Kur’an-ı Kerim kursuna geliyoruz. Bu kursta Kur’an-ın temel bilgilerini en baştan öğrendik. Daha önce namazı yanlış kılar, ayetleri yanlış okurduk. Bu kursa katılarak hocamız aracılığıyla kendimizi doğru bir şekilde geliştirdik. Bu kursta Peygamberimizin hayatını öğrendik. Kur’an-ı doğru okumak için tecvitli eğitimler aldık” dedi.Tatvanlı Kadınlar Kur'an I Kerim'i Öğreniyor (2)

Kaynak: (İHA)