Türkiye Muay Thai Federasyonu Milli Takım Koordinatörü Ömer Uğur tarafından, Tatvan'da düzenlenen 'Uluslararası Muay Thai Kampı'na İran ve Azerbaycan'dan 25 sporcu, Türkiye'deki farklı illerinden 25 sporcu olmak üzere toplam 50 sporcu katıldı. 6 gün süren kampa katılan sporcular, Van Gölü Ortaokulu Spor Salonu'nda idman yaparak şampiyonalara hazırlanıyor. Kamp kapsamında, 5 Şubat 2022 Cumartesi akşamı Tatvan Kapalı Spor Salonu'nda 'Uluslararası Muay Thai Galası' düzenlenecek.

Muay Thai Federasyonu Milli Takım Koordinatörü Ömer Uğur, 'Tatvan'da 6'ncısını düzenlediğimiz Uluslararası Muay Thai Kampı devam ediyor ve kampa İran ile Azerbaycan'dan 25 sporcu, Türkiye'nin farklı illerinden de 25 sporcu katıldı. Kamp kapsamında 5 Şubat 2022 Cumartesi günü saat 18:00'da Tatvan Kapalı Spor Salonu'nda Uluslararası Muay Thai Galası düzenleyeceğiz. Sporcularımız bu kampta İnşallah büyük bir gelişimler gösterip Türkiye Milli Takımı'nı uluslararası mecrada çok güzel temsil edeceklerdir. Hedefimiz, ülkemizden bu kampa katılan 25 sporcuyu bu yıl Türkiye Milli Takımı'na kazandırmaktır. Türkiye Şampiyonası öncesi İnşallah bir kamp daha yapıp bu sporcularımızı Türkiye ve Dünya şampiyonalarına hazır hale getirmeyi planlıyoruz' dedi.

İran ARM Sport Team ve Hun Fighterg Team yöneticisi Ali Haghnazevri, 'Her yıl Tatvan'da kampa katılıyoruz. Kamp güzel geçiyor ve kamp sonunda bir organizasyon olacak. Burada seviye olarak seçilen sporcularımız daha kaliteli maçlara katılacak. Yani burası bizim şampiyon fabrikamız, burada çok iyi sporcular yetişiyor. Katkı ve ilgilerinden dolayı spor müdürümüze ve Ömet hocamıza çok teşekkür ediyorum' diye konuştu.

İran, Azerbaycan ve Türkiye sporcularının katılımıyla gerçekleştirilen kampın çok verimli geçtiğini belirten Tatvan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Murat Ak, 'Bu kamp güzel bir şölenle renklenecek. Herkesi Cumartesi günü düzenlenecek galaya katılmaya ve maçları izlemeye davet ediyoruz' dedi.