Tatvan ve Hizan'da uyuşturucu operasyonunda 9 kişi tutuklandı Tatvan ve Hizan'da uyuşturucu operasyonunda 9 kişi tutuklandı

Alınan bilgiye göre, Tatvan ilçesinde bulunan Ahlat Durağında aracıyla ilerleyen Ökmen, aralarında husumet bulunan yakınları tarafından durduruldu.

Burada Ökmen ile yakınları arasında çıkan tartışma, silah ve bıçaklı saldırıya dönüştü.

Saldırı sırasında aldığı darbelerle yaralanarak ambulansla rahvada bulunan Bitlis Tatvan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ökmen'in, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Bölgede inceleme yapan güvenlik güçleri, hastane çevresinde de önlem aldı.

Bitlis Valiliğinden Açıklama

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, bugün Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Ökmen'in silahlı ve bıçaklı saldırıya uğradığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

'Saldırı sonucunda iki bacağından ateşli silah ve bıçakla yaralanan Ökmen'in Tatvan Devlet Hastanesi'nde tedavisi devam etmekte, bilinci açık ve hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Yapılan araştırmalarda saldırının siyasi bir yönünün bulunmadığı, meydana gelme sebebinin aile içi husumetten kaynaklandığı anlaşılmıştır. Saldırıyı gerçekleştirenlerin olayda kullandıkları araçlar terk edilmiş vaziyette bulunmuş ve failler tespit edilmiştir. Failleri yakalamaya yönelik çalışma çok yönlü olarak devam etmektedir.'