Saadet Camii Derneği'nin öncülüğünde Saadet Camii'nde hafızlık eğitimi alan talebeler için kurulan hayır çarşısı, büyük ilgi gördü.

Vatandaşların desteğiyle gerçekleşen hayır çarşısında yiyecek ve içeceklerin yanı sıra giysi ve kitaplar da satışa sunuldu. Bir hafta boyunca devam edecek olan etkinlikten elde edilecek gelirlerin, caminin Kur'an kursunda eğitim gören öğrencilerin ihtiyaçları için kullanılacağı belirtildi.

Medrese Öğrencileri İçin Hayır Çarşısı Kuruldu (1)

Tatvan Devlet Hastanesi Personeline Uygulamalı Yangın Eğitimi Verildi Tatvan Devlet Hastanesi Personeline Uygulamalı Yangın Eğitimi Verildi

"Hayır çarşımızın hayırlı bereketli olmasını temenni ediyoruz"

Bir hafta boyunca hayır çarşısının açık olacağını söyleyen Saadet Camii İmam Hatibi Mesut Adabağlı, “Saadet Camii Derneğimiz; kültür, eğitim, sosyal yardımlaşma ve dayanışma faaliyeti gösteren bir dernektir. Bu derneğimizin faaliyetlerinden biri de talebe yetiştirme faaliyetidir. Faaliyetlerimizi sürdürebilmek adına yıllardır geleneksel olarak hayır çarşısı düzenlemekteyiz. Elde ettiğimiz gelirler, yatılı hafızlık ve ilim talebelerinin barınma ve şahsi ihtiyaçları için kullanılacaktır. Aynı zamanda elde ettiğimiz bu gelirler fiilen caminin ihtiyaçlarında da kullanılıyor. Hayır çarşımızın hayırlı bereketli olmasını temenni ediyoruz” şeklinde konuştuMedrese Öğrencileri İçin Hayır Çarşısı Kuruldu (3)Medrese Öğrencileri İçin Hayır Çarşısı Kuruldu (2)

Kaynak: İHA