Tatvan'da 14 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan şahıs yakalandı Tatvan'da 14 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan şahıs yakalandı
2020 boyunca Korona Virüsü(KOVİD-19) salgınının daha fazla yayılmasını engellemek için hiçbir tedbiri elden bırakmayan Tatvan Belediyesi, 2020 yılında nikahlarda aldığı önlemlerle de çiftlerin mutlu günlerinde yanlarında oldu.
Korona Virüsü salgınının Türkiye'de görülmeye başladığı ilk andan itibaren Belediye hizmet binamızda bulunan nikah salonu sık sık dezenfekte edilirken, dünya evine giren çiftlere ve nikah şahitlerine evlendirme memurluğunda sosyal mesafe kuralı sıkı sıkı uygulandı. Nikah aralarında salon dezenfekte edilerek, ortam sık sık havalandırıldı.


Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani; 'Sağlam ve mutlu bir toplumun en önemli unsuru aile kurmak ve evliliktir. Tatvan Belediyesi olarak bizler de medeniyetimizin temelini oluşturan sağlam toplum ve aile kurumunun devamının yanı sıra gelişmesi için gayret göstermeye devam edeceğiz. Doğumdan başlayarak hayatlarının her aşamasında hemşehrilerimizin yanında olmaya özen gösteriyoruz. Belediyemizin Nikah Memurluğu her yıl yüzlerce çiftin mutluluğuna ev sahipliği yapıyor. Birçok çift belediyemizde 'evet' diyerek ömür boyu birlikteliğin en önemli şartını yerine getiriyor. Bizler de bir 'evet' ile evliliklerine vesile oluyoruz. 2020 yılında ise 8'i yabancı toplam 537 çiftimizin nikahını kıydık. Bu vesileyle evlenen bütün çiftlerimize sevgi, saygı ve anlayış içerisinde mutlu bir ömür diliyorum' ifadelerine yer verdi.

Belediye ekiplerimiz çiftlerimizi en mutlu günlerinde virüsten korumak için dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmalarını titizlikle sürdürüldüğünü ifade eden Başkan Geylani; ' Pandemi sürecinde nikahlar biraz buruk geçiyor ama insan sağlığının her şeyden daha önemli olduğunu unutmamız gerekiyor. Çiftlerimiz gönlünü ferah tutsun. Nikah Memurluğumuzda gerekli tüm önlemlerimizi alıyoruz. Tatvanlı hemşehrilerimizle birlik ve beraberlik içerisinde sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına adım adım uyarak sağlıklı ve huzurlu bir şekilde bu zorlu süreci de iyi bir şekilde geçireceğimizi umut ediyorum' dedi.