Tatvan ve Karatay belediyeleri arasında Kardeş belediye protokolü

Tatvan Belediyesi ile Konya’nın Karatay İlçe Belediyesi arasında "Kardeş Belediye" protokolü imzalandı.

Videoyu Aç Tatvan ve Karatay belediyeleri arasında Kardeş belediye protokolü
A
a

Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca'nın aralarında bulunduğu heyet Bitlis ve ilçelerini ziyaret etti.

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani tarafından karşılanan Konya heyeti, Bitlis ziyareti programı kapsamında Nemrut Dağı ve Nemrut Krater Gölü ile Van Gölü kıyısını gezdi.
Daha sonra Tatvan Belediyesi’ne gelen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani arasında "Kardeş Belediye" protokolü imzalandı.

Karşılıklı hediyeleşmenin ardından hatıra fotoğrafları çektirildi ve Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Tatvan Belediyemiz ve Karatay Belediyemiz arasında bundan sonraki yapacağımız çalışmalara esas olmak üzere işbirliği ve kardeşlik protokolünü imzaladık. Her iki belediyemize de hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte çok önemli işler ve güzel projelerde birlikte yer alacağız. Bu protokolün en öncelikli amacı gönül köprüsü oluşturmaktır. Her iki belediyemize ve her iki kentimizin halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani ise, “Konya’dan gelen belediye başkanlarımızı ilimizde ve ilçelerimizde ağırladık. İlimizin ve ilçelerimizin tanıtımını yaptık. Buradaki güzellikleri gördüler. Daha sonra, karşılıklı işbirliği protokolümüzü imzaladık. Mevlana kenti ile kardeş belediye olmak bizi ayrıca gururlandırdı. Birlikte İnşallah güzel işlere ve projelere imza atacağız” diye konuştu.

Belediye başkanları arasında “Kardeş Belediye” protokolü imzalanmasının ardından ilçe merkezinde kısa bir gezinti düzenlendi.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.