Spor alanında birçok dalda başarıyı gelenek haline getiren Tatvan Satrançta elde ettiği büyük başarıyla başarı zincirine bir halka daha ekledi. Bitlis'i ve Tatvan'ı temsilen Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 17 - 28 Temmuz tarihleri arasında Konya'da düzenlenen 2018 - 2019 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi'nde mücadele eden Tatvan Satranç Eğitim Derneği Spor Kulübü lig şampiyonu oldu. Birçok büyük kulübün mücadele ettiği ligde büyük başarıya imza atan Tatvan Satranç Eğitim Derneği Spor Kulübü kente başarı gururu yaşattı.

Elde edilen başarıyla ilgili değerlendirmede bulunan Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, büyük bir başarı göstererek Türkiye Satranç Süper Ligi şampiyonu olan Tatvan Satranç Eğitim Derneği Spor Kulübü'ne tebriklerini iletti.

Ligde Bitlis ve Tatvan'ı en iyi şekilde temsil ederek ulusal bir başarıya imza atan kulüp yöneticileri ve oyuncularına teşekkürlerini ileten Kaymakam Mehmet Ali Özkan, kulübümüze başarılarının devamını diledi.

Kulüp yöneticileri ise elde ettikleri başarıdan ötürü mutlu olduklarını dile getirerek elde edilen büyük başarıyı Bitlis'e armağan ettiklerini ifade ettiler.