Tatvan MYO'da Proje Döngüsü Eğitimi verildi

Bitlis Eren Üniversitesi Tatvan Meslek Yüksekokulu'ndaki akademisyenlere yönelik "Proje Döngüsü Eğitimi" adı altında, Uluslararası Diplomatlar Birliği (DMW) Türkiye Başkan Yardımcısı Musa Karademir tarafından Avrupa Birliği Projeleri eğitimi verildi.

Videoyu Aç Tatvan MYO'da Proje Döngüsü Eğitimi verildi
A
a

Bitlis Eren Üniversitesi Tatvan MYO Konferans Salonu'nda düzenlenen ve 5 gün süren eğitime 20 akademisyen katıldı. Eğitim kapsamında, 2 gün teorik olarak Avrupa Birliği Projeleri ile ilgili eğitim verildi. Diğer günler ise uygulamalı proje çalışmaları yapıldı. Eğitimin son gününde ise, DMW Başkan Yardımcısı Karademir'in davetlisi olarak eğitime katılan Üniversitemiz Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Esra Dursun, ülke geneline yayılan projelerinin başarı öyküsünü anlattı.

Düzenlenen eğitim programı ile ilgili açıklama yapan DMW Başkan Yardımcısı Musa Karademir, "Bitlis'e gelmemin sebebi son 3 yıldan beri yaptığımız ortak çalışmalarla Bitlis'in fahri hemşerisi gibi olmam. Özellikle Avrupa Birliği Projeleri ve Bitlis Eren Üniversitesi'nin bu şehre kattığı önemli katkılar ile önemli değerlerden dolayı benim de burada bir katkım olsun istedim. Bitlis ve Bitlis halkı için burada akademik camiada dostlarla, arkadaşlarla güzel işlere ve güzel projelere imza atmak amacındayız. Gerek Avrupa Birliği projeleri, gerek Türkiye'de verilen teşvikler ile destekler, gerek Bitlis halkı için, gerek üniversitedeki akademik çalışmalar için ve gerek bölgedeki sorunların giderilmesine ilişkin çalışmalara destek olmak amacıyla İstanbul'dan buraya geldim." ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda uluslararası ilişkiler ve Avrupa Birliği alanında uzman olduğunu ifade eden Musa Karademir, şirketler için de yatırım danışmanlığı yaptığını belirtti. "Geçmiş dönemlerde burada vermiş olduğumuz proje eğitimleri sonrası akademik camiadaki arkadaşlarımız tarafından çok güzel başarılar yakalandı." diyen Karademir sözlerine şöyle devam etti: " Bu kez Avrupa Birliği Projeleri eğitimiyle alakalı 5 günlük bir eğitim programı düzenledik. Bunun 2 gününü teorik olarak Avrupa Birliği Projeleri nedir, nasıl yazılır, yazılması için gereken ana prensipler, ana konular nelerdir, onları anlattık. Daha sonra uygulamalı olarak proje atölyesi yaptık ve 4 ayrı proje için arkadaşlarla beraber farklı gruplar oluşturarak eğitime devam ettik."

Eğitim programının sonunda eğitime katılan akademisyenlere DMW Başkan Yardımcısı Musa Karademir, tarafından katılım sertifikası verildi. Tatvan MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Yusuf Çınar da, DMW Başkan Yardımcısı Karademir'e plaket takdim etti.
 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.