Tatvan kaymakamlığından dolandırıcılık uyarısı

Tatvan Kaymakamlığı, Kaymakam Mehmet Ali Özkan ve kaymakamlık ismi kullanılarak yapılan dolandırıcılık girişimlerine karşı uyarılarda bulundu.

Videoyu Aç Tatvan kaymakamlığından dolandırıcılık uyarısı
A
a

Tatvan Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı şahısların ilçedeki iş adamlarını, esnafları ve kurumları Tatvan Kaymakamlığı ya da Kaymakam Mehmet Ali Özkan adına aradığını söyleyerek para yardımı talebinde bulunarak, dolandırıcılık yapmaya çalıştıkları tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, "Vatandaşlarımızın bir mağduriyet yaşamamaları için kendilerini para veya yardım talebiyle arayan kişilere itibar etmemelerini, bu ve benzer bir durumla karşılaştıklarında derhal 155 polis veya 156 jandarma ihbar hattına müracaat ederek bilgi vermeleri ya da Tatvan Kaymakamlığının 0434 827 50 00 ile irtibat kurarak bilgi paylaşmaları, suç işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır. Bu vesileyle hayırsever iş adamlarımıza, esnaf ve vatandaşlarımıza bir kez daha, hiçbir kamu görevlisinin telefonla arayarak para, yardım ve benzeri taleplerde bulunamayacağı hususunu saygıyla hatırlatırız" denildi.
 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.