Losev

Tatvan Kaymakamlığına Remzi Demir atandı

Videoyu Aç Tatvan Kaymakamlığına Remzi Demir atandı
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesiyle Tatvan Kaymakamı Tekin Erdemir Antalya’ın Kumluca İlçe Kaymakamlığı’na atanırken, Konya’nın Cihanbeyli İlçe Kaymakamı Remzi Demir Tatvan Kaymakamlığı’na atandı.

Resmi Gazete'de yayınlanan kararname ile 422 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan, hizmet veya mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 422 Mülki İdare Hizmetleri sınıfında görev yapan vali yardımcısı, kaymakam, bakanlık merkez teşkilatında görevli olanlar ile hukuk müşavirlerinin yeni görev yerleri liyakat ve kıdemleri esas alınarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile atandı.

Bu karar neticesinde Tatvan’ın Kaymakamı Remzi Demir oldu.

Remzi Demir kimdir;

Gaziantep doğumlu olan Remzi Demir 2003 yılında Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyetten sonra bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra 2007-2008 yıllarında RTÜK uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. 2008 yılında açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanan Remzi Demir, sırası ile Oğuzeli Kaymakam Vekilliği ve Gaziantep Havalimanı Mülki İdare Amirliği, Hamamözü, Akçakent ve Çermik Kaymakamlığı, Bayburt Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Portsmouth Üniversitesinde ‘EFQM Mükemmellik Modelinin Türk Kamu Yönetiminde Uygulanması’ konulu tezini yazarak 2010 yılında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Dr. Remzi Demir, 12.08.2022 tarihinde Tatvan Kaymakamlığı’na atandı.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.