'Saygıdeğer Tatvan halkına minnet ve şükranla;
Çok değerli ve saygın Tatvan halkımızın da bildigi gibi, 31 Mart yerel seçimlerinde HDP'den belediye eş baskan adayı olarak karşınıza çıktım.

Eşitsiz koşullarda yapılan yarışta halkımızın bize gösterdiği sevgi en yüksek makamların da üstündedir.

Bizler, halkımıza huzur ve sükunet içinde çalışmalarımızı tamamlamak için söz verdik. Sözümüzü tuttuk; huzur içinde, sükunetle, karşılaştığımız tüm sıkıntılara rağmen, sözümüze bağlı kaldık. Taşıma oylara ve iptal edilen oylarımıza rağmen yürüttüğümüz hukuk mücadelesine bağlı kaldık.

Siz değerli halkımıza, en küçük bir zarar gelmemesi için yoğun çaba sarf ettik.
Asla adil olmayan, liyakata uymayan bu seçimi alanları Allah'a ve siz değerli Tatvan halkının vicdanına havale ediyoruz.

Değerli halkımızın bize gösterdiği teveccühü engelleyen ve hakkaniyete uymayan, oyların yeniden sayımına yanaşmayan rakip parti ve yöneticileri ile hukuk karşısında baş edemedik; ama unutulmamasi gereken en büyük muhasebe yeri vicdandır. Bana ve partime gösterdiğiniz bu yüce değere layık olma çabam her zaman sürecektir.

Bizi bu seçimlerde seçmen olarak destekleyen gerek HDP'li gerekse farklı siyasi partilerden arkadaş ve akrabalara şükranlarımızı sunuyor, Kürt ve Türk halklarına olan barış sözümüzü yineliyoruz..'

Saygılarımızla,

Habip YEŞİLTEPE