Tatvan ilçe merkezindeki bir çay ocağında, Fenerbahçe ile Başakşehir arasındaki Süper Lig maçını televizyondan izleyen Tatvan Genç Fenerbahçeliler Topluluğu üyeleri, maç sonrası çay ocağı bahçesinde bir araya gelerek, Emine Bulut'un öldürülmesine tepki amaçlı olarak basın açıklaması yaptı.

Tatvan Genç Fenerbahçeliler Topluluğu'nun basın açıklaması metnini okuyan Sadık Özyer, 'Tatvan halkı adına ve Tatvan Genç Fenerbahçeliler Topluluğu adına, kadın cinayetlerine tepki göstermek amacıyla, Özgecanlarımız, Eminelerimiz ve şiddet gören diğer tüm kadınlar ile öldürülen tüm kadınlar için buradayız' dedi.

Tatvan Genç Fenerbahçeliler Topluluğu üyesi Sadık Özyer, okuduğu basın açıklamasına şöyle devam etti;

'Tatvan Genç Fenerbahçeliler Topluluğu olarak şiddetin her zaman karşısındayız. Bundan sonra kadın cinayetlerine alışmayacağız ve susmayacağız. Geçtiğimiz günlerde yaşanan Emine Bulut olayının kadına şiddet olayının sonuncusu olmasını umuyoruz. Başta, Emine Bulut olmak üzere, şiddete maruz kalıp vefat eden tüm kadınlara Allah'tan rahmet diliyoruz. Kadına şiddet ve cinayet olayları için devlet büyüklerimizden caydırıcı cezaların getirilmesini istiyoruz. Bizi yalnız bırakmayan tüm kardeşlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.'

Basın açıklamasına, Bitlis Fenerbahçeliler Derneği Başkan Yardımcısı Ecevit Karaman ile Tatvan Genç Fenerbahçeliler Topluluğu üyeleri katıldı.