2022 yılı olarak 54'üncüsü gerçekleştirilecek ve 1 Temmuz 2022 tarihinde açılışı planlanan 'Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali' programı netleşti.

Tatvan Belediyesince yapılan duyuruda programın birbirinden farklı etkinliklerle 3 gün süreceği bildirildi.

Duyuruda, Tatvan Fuarı açılışının, 1 Temmuz 2022 Cuma günü 16.00'da Tatvan Yaşam Alışveriş Merkezi önünde kortej yürüyüşü ile başlayacağı ve Tatvan sahilindeki İşletme Parkı'nda düzenlenecek etkinliklerle devam edeceği belirtildi.

1 Temmuz ile 3 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek programda, yelken yarışları, halk oyunları, mehter takımı gösterileri, güreş müsabakaları, satranç turnuvası, sihirbaz gösterisi, halk konserleri, yüzme ve yağlı direk yarışları, bisiklet yarışları, futbol turnuvası, masa tenisi ile kort tenisi turnuvası, maraton koşusu, kitap sergisi, çocuklara yönelik etkinlikler ve çeşitli spor gösterileri gibi bir birinden farklı çok sayıda etkinliğin yanı sıra İmera, Koma Se Bıra ve Öykü Gürman sahne alacak.

Şölen havasında gerçekleştirilmesi planlanan fuar etkinlikleri ve konserlere katılmak isteyen herkesin davetli olduğu belirtildi.