Hastane bahçesinde düzenlenen bu etkinlik, çevre bilincini artırmak ve hastane çevresini yeşillendirerek hastaların ve ziyaretçilerin daha sağlıklı ve huzurlu bir ortamda bulunmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirildi.

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü'nden temin edilen fidanlar, hastane bahçesinde belirlenen alanlara dikildi. Etkinlikte, çevreye duyarlılığın önemine dikkat çekilirken, yeşil alanların artırılmasının hastaların iyileşme süreçlerine olumlu katkıda bulunacağı vurgulandı.

Tatvan Devlet Hastanesi (1)

Bitlis'te uyuşturucunun saklandığı yer pes dedirtti Bitlis'te uyuşturucunun saklandığı yer pes dedirtti

"Ziyaretçilerin de daha sağlıklı bir ortamda bulunmalarına katkı sağlıyor"

Etkinlikte konuşan Tatvan Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Gökmen Reyhanlı, dikilen bu ağaçların hastane alanında daha temiz hava, doğal bir gölge ve estetik bir güzellik sağlanacağını ifade etti. Reyhanlı, "Bu tür çevre dostu projeler, hastanelerimizin sadece tedavi edici değil, aynı zamanda hastalarımızın moral ve motivasyonunu artırıcı bir rol oynamasını sağlıyor. Ağaç dikme etkinlikleri, çevremizi koruma bilincini artırdığı gibi, hastane çalışanları ve ziyaretçilerin de daha sağlıklı bir ortamda bulunmalarına katkı sağlıyor" dedi.

Etkinliğe Bitlis İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Ekici, Tatvan Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Gökmen Reyhanlı, başhekim yardımcıları, idari birim yönetimi ve personeller katıldı.Tatvan Devlet Hastanesi (3)

Muhabir: (Vedat Çelebi)