Eğitim programı, temel yangın bilgisi, yangın önleme ve söndürme teknikleri üzerine yoğunlaştı. Amaç, personelin olası yangın durumlarında hızlı ve etkili müdahalelerde bulunabilmesi için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmaktı.

TATVAN'DA 1 ADET ZİRAİ İLAÇLAMA HAVA ARACI (DRONE) ALIMI TATVAN'DA 1 ADET ZİRAİ İLAÇLAMA HAVA ARACI (DRONE) ALIMI

Tatvan Devlet Hastanesi bahçesinde gerçekleştirilen eğitim, teorik ve uygulamalı oturumlar şeklinde yapıldı. Teorik bölümde, yangının nasıl başladığı, yayılma şekilleri ve çeşitli yangın türleri hakkında ayrıntılı bilgiler verildi. Özellikle hastane ortamında karşılaşılabilecek yangın türlerine dikkat çekildi. Yangınların önlenmesi için alınması gereken önlemler ve acil durum planlarının oluşturulması konularında detaylı bilgiler sunuldu.

Haber Kapak Şablon (54)

Personellere uygulamalı olarak öğretildi

Uygulamalı eğitimde, yangın söndürme cihazlarının kullanımı, bakımı ve kontrolleri gösterildi. Tatbikatta, personelin yangın tüpleri ve diğer yangın söndürme ekipmanlarını nasıl kullanacakları uygulamalı olarak aktarıldı. Ayrıca yangın anında doğru hareket tarzı ve tahliye prosedürleri hakkında pratik bilgiler verildi. Yangın ihbar usulleri ve yangın sonrası yapılması gerekenler de detaylı bir şekilde ele alındı. Haber Kapak Şablon (51)

Muhabir: (Vedat Çelebi)