Tatvan’daki yol yapım çalışmaları devam ediyor

Tatvan Belediyesi tarafından, ilçesindeki mahallelerde yürütülen yol yapım çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Videoyu Aç Tatvan’daki yol yapım çalışmaları devam ediyor
A
a

Tatvan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yürütülen yol yapım çalışmalarının Fatih, Kültür, Kale, Karşıyaka ve Bahçelievler mahallelerinde devam ettiği belirtildi. Çalışmaları yerinde inceleyen Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin Korkmaz, mahalle sakinleriyle bir araya gelerek talepleri dinledi ve yapılan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, altyapısı tamamlanan mahallelerde üstyapı ve yol yenileme çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Daha öncesinde hiç asfalt yapılmayan veya parke taşı hiç döşenmemiş olan yollarda da asfalt kaplama ve parke taşı döşeme çalışmaları yaptıklarını kaydeden Başkan Geylani, "Ekiplerimiz şuana kadar Kale, Esentepe, Kültür, Bahçelievler mahallelerimizde 60 bin metrekarenin üzerinde parke taşı döşeme ve Bahçelievler, Karşıyaka, Cumhuriyet, Kültür, Kale mahallelerimizde 90 bin metrekarenin üzerinde asfalt kaplama yol yapım çalışması gerçekleştirdi. Yapılan üstyapı çalışmaları, altyapı çalışmaları ile koordineli bir şekilde yürütülüyor. Şuana kadar fiziki olarak altyapı çalışmalarımızın yüzde 50’si tamamlanmış durumda. Yol yenileme çalışmalarımız da altyapı çalışmalarının tamamlandığı mahallelerde devam ediyor" diye konuştu.
 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.