Tatvan'da yeni sondaj kuyusu çalışmaları başladı

Tatvan Belediyesi Kanalizasyon ve Su İşleri (TASKİ) Müdürlüğü, Karşıyaka ve Kale Mahallelerinde uzun yıllardır yaşanan su sıkıntısını çözüme kavuşturmak amacıyla yeni sondaj kuyusu çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı.

Videoyu Aç Tatvan'da yeni sondaj kuyusu çalışmaları başladı
A
a

Tatvan Su ve Kanalizasyon İdaresi (TASKİ) Müdürlüğü, yürüttüğü sondaj çalışmalarıyla özellikle Kale ve Karşıyaka Mahallelerinde ki vatandaşların yaşadığı su sorununun giderilmesi için çalışmaları yürütüyor.

Tatvan Su ve Kanalizasyon İdaresi (TASKİ) Müdürlüğü, ilçe genelinde başladığı sondaj çalışmalarıyla vatandaşların uzun yıllardır yaşadığı su sorunun önüne geçmeyi hedefliyor.

Bu kapsamda TASKİ, Karşıyaka su deposu civarında yeni bir sondaj kuyusu kazandırmak için hızlı bir şekilde çalışmalara başladı.

Kuyudan elde edilen sudan alınacak numunelerin analiz edilmesi sonucunda suyun bağlantısı yapılacak diyen Başkan Geylani," Çalışmalarına başlanan içme suyu sondaj çalışması sonucunda özellikle bu iki mahallemizde yaklaşık 15 yıldır su sıkıntısı çeken vatandaşlarımız bu konuda rahatlamış olacak. Tabi bununla sınırlı kalmayacağız. Şehrin birçok noktasında içme suyu sondaj çalışmaları yapıp yeni kaynak arayışlarımız olacak. Elde ettiğimiz temiz ve sağlıklı suyu şehir şebekesine bağlayarak ilçedeki su sıkıntısını minimum seviyeye indireceğiz. Bunun dışında devam eden altyapı çalışmalarımız bittikten sonra inşallah uzun yıllar boyunca yaşanan sıkıntılar geride kalmış olacak." şeklinde konuştu.
 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.