Tatvan’da Yaşlı ve Engelli Bakımı Projesi devam ediyor

Videoyu Aç Tatvan’da Yaşlı ve Engelli Bakımı Projesi devam ediyor
A
a

Tatvan’da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde hayata geçirilen “Yaşlı ve Engelli Bakımı Projesi” devam ediyor.

Proje kapsamında bayanlardan oluşturulan 5 kişilik ekip ilçede bulunan ve günlük bakım ve temizliğini yapamayan yaşlı ve engelli vatandaşların evlerine kadar giderek temizliklerini yapıyor. Gidilen evler baştan sona elden geçirerek güzelce temizlenirken, aynı zamanda bu ailelerin, hem çamaşır ve bulaşıkları yıkanıyor, yıkanan elbiseleri ütüleniyor hem de talep edilmesi durumunda bu ailelerin yemekleri pişiriliyor. Ayrıca gidilen evlerin ihtiyaç ve eksiklikleri de belirlenip ivedilikle gideriliyor. Uygulanan bu örnek proje ile bir yandan ilçedeki yaşlı ve engelli vatandaşların hayır duaları alınıyor.

İlçede  genelindeki 65 yaş üstü bakıma muhtaç ve engelli vatandaşlara yönelik olarak hayata geçirilen “Yaşlı ve Engelli Bakımı Projesi” ile ilgili bilgilendirmede bulunan İlçe Kaymakamı  Mehmet Ali Özkan, geçen yıl hayata geçirilen projenin devam ettiğini söyledi.

Proje ile ilçe merkezi ve bazı köylerde belirlenen ailelerin düzenli olarak temizliklerinin yapıldığını belirten Kaymakam Özkan, uygulamadan şuan için 53 ailenin faydalandığını belirtti.

Projeden vatandaşların son derece memnun kaldığını ifade eden Kaymakam Özkan, “Tatvan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak hem yaşlılarımıza, hem engellilerimize, hem de yalnız yaşayan vatandaşlarımıza yönelik evlerde temizlik, bulaşıklarını yıkama, kıyafetlerini yıkayıp, ütüledikten sonra teslim etme şeklinde bir uygulama başlattık. Bu kapsamda günlük en az 6 evin temizliği yapılmış oluyor. Proje dahilinde evlere giden ekibimiz ev temizliğinin yanında, bu ailelerin çamaşırlarını evlerinden alarak oluşturduğumuz proje merkezine getirip burada hem yıkıyor hem de burada ütüledikten sonra evlerine götürüp teslim ediyor. Bunun yanında yine bu bayan ekibimiz gittikleri evlerde ihtiyaç olması durumunda bu ailelerin yemeklerini de pişiriyor. Ayrıca gidilen evlerdeki gerekli eksiklikler belirlenip bu eksiklikler ivedilikle gideriliyor. Bu anlamda bu uygulamadan vatandaşlarımız da son derece memnun kalıyor. Geçen yıldan bu yana devam eden projemizden şuan için 53 ailemiz faydalanıyor. Ben bu vesile ile projenin yürütücü Vakfımıza, Vakfımızın personellerini ve katkısı bulunan diğer herkese teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Projeden faydalanan yaşlı ve engelli vatandaşlar ise uygulamadan ötürü teşekkürlerini ilettiler.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Haber İhbarı

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.