Tatvan'da Yaşlı ve Engelli Bakımı Projesi

Tatvan 17 Ekim 2017 13:41
Videoyu Aç Tatvan'da Yaşlı ve Engelli Bakımı Projesi
A
a

Tatvan'da hayata geçirilen “Yaşlı ve Engelli Bakımı Projesi” sayesinde günlük bakım ve temizliğini yapamayan yaşlı ve engelli vatandaşların bir yandan temizlikleri yapılırken diğer yandan ise bulaşıkları ve çamaşırları yıkanıp, giysileri ütüleniyor hem de yemekleri pişiriliyor.

Tatvan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde hayata geçirilen projenin faaliyetleri aralıksız devam ediyor. Proje kapsamında bayanlardan oluşturulan ekip ilçede bulunan ve günlük bakım ve temizliğini yapamayan yaşlı ve engelli vatandaşları evlerine kadar giderek temizliklerini yapıyor. Gidilen evler baştan sona elden geçirerek güzelce temizlenirken, aynı zamanda bu ailelerin, hem çamaşır ve bulaşıkları yıkanıyor, yıkanan elbiseleri ütüleniyor hem de talep edilmesi durumunda bu ailelerin yemekleri pişiriliyor. Ayrıca gidilen evlerin eksiklikleri de belirlenip ivedilikle gideriliyor. Uygulanan bu örnek proje ile bir yandan ilçedeki yaşlı ve engelli vatandaşların gönüllerine taht kurulurken, diğer yandan ise hayır duaları alınıyor.

Hayata geçirilen örnek proje ile ilgili bilgilendirmede bulunan İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Ali Özkan, yaklaşık 4 ay önce hayata geçirilen projenin devam ettiğini söyledi.

Proje ile ilçe merkezi ve köylerindeki belirlenen ailelerin düzenli olarak temizliklerinin yapıldığını belirten Kaymakamımız Sayın Mehmet Ali Özkan, uygulamadan vatandaşların son derece memnun kaldığını ifade ederek “Tatvan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak hem yaşlılarımıza, hem engellilerimize, hem de yalnız yaşayan vatandaşlarımıza yönelik evlerde temizlik, bulaşıklarını yıkama, kıyafetlerini yıkayıp, ütüledikten sonra teslim etme şeklinde bir uygulama başlattık. Bu kapsamda haftanın iki günü hizmet veriliyor. Proje dahilinde evlere giden ekibimiz ev temizliğinin yanında, bu ailelerin çamaşırlarını evlerinden alarak oluşturduğumuz proje merkezine getirip burada hem yıkıyor hem de burada ütüledikten sonra evlerine götürülüp teslim ediyor. Bunun yanında yine bu bayan ekibimiz gittikleri evlerde ihtiyaç olması durumunda bu ailelerin yemeklerini de pişiriyor. Ayrıca gidilen evlerdeki gerekli eksiklikler belirlenip bu eksiklikler ivedilikle gideriliyor. Bu anlamda bu uygulamadan vatandaşlarımız da son derece memnun kalıyor. Bu proje sayesinde bu kapsamdaki vatandaşlarımızın yalnızlığının yanında bizler olmuş olduk, devletimiz olmuş oldu. İnşallah bundan sonra projemiz genişleyerek devam edecektir. Ben bu vesile ile projede katkısı buluna herkese teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Projeden faydalanan yaşlı ve engelli vatandaşlar ise uygulamadan ötürü teşekkürlerini ilettiler.
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Haber İhbarı
Nöbetçi Eczaneler

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.