Tatvan’da Yapılmadık Yol, Hizmet Gitmeyen Mahalle Kalmayacak

Bahar Mevsiminin gelmesiyle hummalı bir çalışma gerçekleştiren Tatvan Belediyesi, Tatvan ilçe merkezini adeta şantiye alanına çevirdi.

Videoyu Aç Tatvan’da Yapılmadık Yol, Hizmet Gitmeyen Mahalle Kalmayacak
A
a

            Tatvan’da Yapılmadık Yol, Hizmet Gitmeyen Mahalle …
Tatvan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından altyapı çalışmaları tamamlanan Şirinevler, Karşıyaka, Bahçelievler, Fatih, Dumlupınar ve Sosyal Mahallelerinin tamamı ile Hidayet ve Aydınlar Mahallelerinin tamamlanan kısımları ve Kültür, Kale, Esentepe Mahallelerinin eksik kalan kısımlarında yol yapım çalışmalarına başladı.

Bahar Mevsimine yoğun bir çalışma ile giren Tatvan Belediyesi geçtiğimiz aylarda yaklaşık 300 bin metrekare kilitli parke taşı yol yapım çalışması ihalesi yaparak 11 mahallede çalışmalara başladı. 11 mahallede başlayan yol yapım çalışmaları ile birlikte Tatvan adeta şantiye alanına dönerken, altyapısı tamamlanan diğer mahallelerde de yollar hızlı bir şekilde yenilenecek.

İlçe genelinde vatandaşların daha rahat koşullarda yaşam sürdürmeleri için bahar mevsiminin gelmesiyle yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, ‘Tatvan Belediyesi olarak ilçe genelinde çalışmalarımız hummalı bir şekilde devam ediyor. Gerek altyapı, gerek temizlik, gerek su ve kanalizasyon çalışmaları gerekse Fen İşleri Müdürlüğünün gerçekleştirdiği çalışmalar ara vermeden devam ediyor. Bildiğiniz üzere ilçemizin altyapısı yenileniyor. Bu yüzdende çalışma olan mahallelerimizde yolların yenilenmesi gerekiyordu. 2019 yılı içerisinde 120 bin mertekare sathi kaplama, 90 bin metrekare de kilitli parke taşı yol yenileme çalışması gerçekleştirmiştik. 2020 yılı için ise altyapısı tamamlanan ve geçtiğimiz yıl eksik kalan 11 mahallemizde kilitli parke yol yapım çalışmalarına başladık. Bu mahallelerimizin dışında altyapısına başlayacağımız mahallelerimizde de çalışmalarımızı peyder pey devam ettireceğiz. Halkımızın içi rahat olsun Tatvan mücavir alanı içerisinde bulunan ve altyapısı tamamlanan bütün mahallelerimizin yollarını yenileyeceğiz’ dedi.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.