Tatvan'da ticari taksilere yeni düzenleme

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani'nin, taksi esnaflarıyla bir araya gelerek düzenlenen toplantıda, ilçedeki ticari taksilere yeni düzenlemeler getirildi.

Videoyu Aç Tatvan'da ticari taksilere yeni düzenleme
A
a

Yapılan toplantıda, Tatvan Belediyesi Ak Masa 153 hattına gelen şikayetlerin incelendikten sonra kurallara uymayan şoförlere cezai yaptırımların uygulanacağını belirtti.

Başkan Geylani ile Tatvan ilçe genelindeki ticari taksi esnafı ve sürücüler arasında yapılan toplantı değerlendirmesi hakkında Tatvan Belediyesi’nden yapılan duyuruda şu bilgiler yer aldı;

"Yeni uygulama ile Kısa Mesafe (İndi–Bindi) ücreti 10 liraya düşürüldü. Taksimetrenin kullanılması zorunlu hale getirildi. Taksi fiyatları konusuna bir standart getirildi. Kısa mesafe ücreti 10 liraya düşürüldü. Taksimetrelerin açılması ve taksimetre fiyatına uyulmasını zorunlu hale getirildi. Çifte standardın önüne geçmek için bu düzenleme yapıldı. Vatandaşlarımız artık gittiği yere ortalama ödeyeceği fiyatı bilecek. Tabi bu tarifeler 24 saat geçerli olacak. Bununla birlikte kilometre birim ücretinde de herhangi bir fiyat artırımına gidilmedi. Eskiden olduğu gibi 3.50 lira olarak devam edecek. Denetim mekanizması konusunda ise 153 Ak Masa iletişim merkezimizi devreye sokuyoruz. Bu düzenlemeye uymayan şoförler hakkındaki şikayetleri vatandaşlarımız bu hat üzerinden bize bildirebilirler. Gelen şikayetler incelendikten sonra kusurlu olan şoförler hakkında gerekli cezai yaptırımlar uygulanacak."

Tatvanda gün geçtikçe yaygınlaşan ticari taksi uygulamasından dolayı bazı belirsizlikler ve problemler yaşadıklarını söyleyen ticari taksi esnafı ise, yapılan bu uygulama ve yenilikten büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.