Tatvan'da su kanalları ve dere yatakları temizleniyor

Tatvan ilçesindeki su kanalları ve dere yatakları Tatvan Belediyesi ekiplerince temizlendi.

Videoyu Aç Tatvan'da su kanalları ve dere yatakları temizleniyor
A
a

Van Gölü’ne bağlantısı bulunan dere yatakları ve su kanallarındaki çöp, çamur, balçık, kurumuş ot ve diğer atıklar, Tatvan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve DSİ ekipleri tarafından temizlenerek kamyonlara yüklendi.

Çevre ve insan sağlığının korunması amacıyla su kanallarında biriken katı çöp atıkları ve çamurun oluşturduğu kirliliğinin ortadan kaldırılması için başlatılan çalışmanın kapsamlı bir şekilde devam edeceği belirtildi.

Kültür Mahallesi’ndeki su kanalında devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, “Belediye olarak şehir genelinde insan sağlığının korunması ve çevre kirliliğinin ortadan kaldırılması için sürekli olarak çalışmalar yapmaktayız. Şuanda ekiplerimiz su kanalında temizlik çalışması yapıyor. Tabi iş sadece temizlemek ile olmuyor. Bu konuda vatandaşlarımızın da bize yardımcı olması gerekiyor. Sonuçta çevreyi kirletmekte, korumakta bizim elimizde. Çevremizi temiz tutmak ve korumak için tüm vatandaşlarımızın daha duyarlı olmalarını istiyorum” dedi.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.