Tatvan'da polen ve pamukçuk üreten kavak ağaçları kesiliyor

Videoyu Aç Tatvan'da polen ve pamukçuk üreten kavak ağaçları kesiliyor
A
a

Tatvan’da yaz aylarında salgılamış oldukları polen ve pamukçuklarla astım, bronşit, amfizem ve alerjik gibi rahatsızlıkları tetikleyen kavak ağaçları bir bir kesiliyor.

Polen ve pamukçuk üreten kavak ağaçlarının kesimi için ağaç sahipleriyle irtibata geçen Tatvan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, güvenlik önlemleri alınarak kesimleri gerçekleştiriliyor.

Tatvan Belediyesince yapılan yazılı açıklamada, “Kavak ağaçlarındaki polen insan sağlığını tehdit ettiği gibi, çevre ile ilgili ciddi sorunlar da çıkarmakta ve çevre kirliliğine neden olmaktadır. Vatandaşlarımız da bu tür ağaç ve polenlerden rahatsız oluyor.

Hem yaprakları hem de polenleri çevreye zarar veriyor ve diğer ağaçlara oranla yer altındaki suyu tüketerek, kaynakların kurumasına neden olmaktadır. Planlanaması yapılan bu ağaçların kesimi devam ediyor. Vatandaşlarımızdan da kendi arazilerinde bulunan kavak ağaçlarını kesmeleri istiyoruz. Kesim konusunda yardım talep eden vatandaşlarımız da 153 numaralı hattımızı arayarak talep oluşturabilirler’’ denildi.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.