Tatvan'da öğrencilerden kütüphaneye yoğun ilgi

Videoyu Aç Tatvan'da öğrencilerden kütüphaneye yoğun ilgi
A
a

Tatvan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından yürütülen “Tatvan okuyor projesi” kapsamında açılan kütüphane yoğun ilgi görüyor.


Kalkınma Bakanlığı’nın Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamında 2017 yılında hayata geçirilen “Tatvan okuyor projesi” sayesinde öğrencilerimiz sıcak bir ortamda ders çalışma imkanı buluyor. Eski Ahlat yolu üzerinde bulunan Kale Mahallesindeki Polis kampının yanında yer alan Tatvan kaymakamlığına ait binada hizmet veren proje ile kitap okuma alışkanlığı kazandırmasının yanı sıra öğrenci ve gençlerin nezih bir ortamda ders çalışmalarına imkan sunuyor.

Pazar günleri hariç haftanın 6 günü açık olan kütüphane öğrenci ve gençler tarafından yoğun ilgi görüyor. Kütüphaneye gelen öğrenci ve gençlere kaynak kitap ve ücretsiz internet imkanın yanı sıra yine ücretsiz bir şekilde çay ikramında da bulunuluyor.

Kütüphanenin bulunduğu bölgedeki birçok evin sobalı olmasına karşın kütüphaneye gelen öğrenciler aile sıcaklığında bir ortamda ders çalışabilmenin mutluluğunu yaşıyor.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.