Tatvan'da Kıyı Kenar Çizgisi değerlendirme toplantısı

Tatvan ilçesinin Van Gölü kıyı şeridinde yaşanan "kıyı kenar çizgisi" sorunun çözülmesi için değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Videoyu Aç Tatvan'da Kıyı Kenar Çizgisi değerlendirme toplantısı
A
a

Tatvan Belediyesi’nde düzenlenen toplantı kapsamında ilçeye gelen Tarım ve Orman Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı heyet toplantı öncesi ilçenin Van Gölü sahilinde yerinde incelemelerde bulundu.

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy’un eşlik ettiği Devlet Su İşleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Dağdeviren, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Harita ve Emlak Dairesi Başkan vekili Fatih Kocabaş, DSİ Etüt, Planlama ve Tahsisler Dairesi Başkanı Nazmi Kağnıcıoğlu, DSİ Bölge ve Şube Müdürleri ve Bitlis Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik personellerinden oluşan heyet sorunu yerinde görmek üzere kıyı şeridinde gözlem ve incelemeler yaptı. Heyet üyeleri yaptıkları incelemenin ardından ise, düzenlenen “kıyı kenar çizgisi” değerlendirme toplantısına katıldı.

Tatvan Belediyesi’nde düzenlenen toplantıda; konuyla ilgili sorun masaya yatırılarak, konunun son durumu üzerinde tartışıldı. Sorunun çözümü noktasında karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan toplantıda gerekli notlar alınarak raporlaştırıldı.

Düzenlenen toplantı ile ilgili değerlendirme de bulunan Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, “DSİ Genel Müdür Yardımcımız, ilgili daire başkanlarımız, bölge ve şube müdürlerimiz ve Bitlis Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik personellerinin de bulunduğu heyet bugün kıyı kenar çizgisinin durumu hakkında incelemelerde bulunmak üzere ilçemizi ve belediyemizi ziyaret ettiler. Yaptığımız toplantıda ilçemiz için büyük önem arz eden kıyı kenar çizgisinin durumunu değerlendirdik. İnşallah belediye olarak üzerimize düşenden fazlasını yaparak ilçemizin bu konuda ki sorununu da kısa sürede çözüme kavuşturmuş olacağız.” Diye konuştu.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.