Tatvan'da Kapalı Fıtık Ameliyatı Gerçekleştirildi

Tatvan Devlet Hastanesinde kapalı fıtık ameliyatı yapıldı.

Videoyu Aç Tatvan'da Kapalı Fıtık Ameliyatı Gerçekleştirildi
A
a

Tatvan Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çiğdem Naciye Arslan, yaptığı açıklamada, kapalı fıtık ameliyatıyla bölgede bir ilke imza attıklarını söyledi.

Kapalı ameliyatların dünyada artık standart hale geldiğini, Türkiye'de ise özellikle büyük hastanelerde çok sık uygulandığını belirten Arslan, şöyle konuştu:

"Bu bölgemizde ve hastanemizde ilk kez yapılan bir yöntem. Bu yöntemin avantajı, ameliyattan sonra fıtığın tekrar etme ihtimalini en aza indirilmesidir. Hastanemizde hali hazırda kapalı yöntemle safra kesesi ve apandisit ameliyatları zaten yapılmaktaydı. Daha önce de aynı ekiple kapalı apandisit ameliyatını gerçekleştirmiştik. Kapalı fıtık ameliyatı ekstra malzemeler isteyen bir ameliyat olduğu için bugüne kaldı. Bundan böyle idareci arkadaşlarımızın da desteğiyle gerekli malzemeler temin edildikten sonra rutin şekilde uygulayabileceğimiz bir ameliyat olacaktır."

Güroymak yaşayan ve Tatvan Devlet Hastanesinde kapalı  fıtık ameliyatı olan iki çocuk annesi Menice Erbay ise fıtık nedeniyle daha önce ameliyat olduğunu ancak yine fıtığının çıktığını ifade etti.

Erbay, "Şu an kendimi çok iyi hissediyorum. Çok az bir ağrım var. Doktorlara böyle bir ameliyat yaptıkları için çok teşekkür ediyorum" dedi.Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.