Tatvan’da heyelan ve su baskınları

Videoyu Aç Tatvan’da heyelan ve su baskınları
A
a

Yoğun yağmurdan dolayı Bitlis’in Tatvan ilçe merkezinde meydana gelen heyelan ve su baskınlarına karşı, Tatvan Belediyesi tarafından kriz masası oluşturuldu.

Önceki gece yoğun şekilde etkili olan yağmurdan dolayı ilçe merkezindeki bazı mahalle ve yollarda, heyelan ve su baskınları oluştu. Bazı yollarda göçükler oluşurken, bazı ev ve bahçeler de çamur ve sudan zarar gördü.

Mahallelerde meydana gelen heyelan ve su baskınlarını yerinde inceleyen Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, konunun aynı zamanda tehlike arz ettiğini belirterek, belediyede kriz masası oluşturdu.

Yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapan Başkan Geylani, “Belediyeye bağlı Fen İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz yağışların meydana geldiği ilk andan beri aralıksız çalışma yürüttü. Fatih, Dumlupınar, Cumhuriyet ve Kültür mahallelerinde meydana gelen sel baskınları ve heyelandan dolayı oluşabilecek olumsuzluklara karşı önlemler alındı. Aynı zamanda onarım ve iyileştirme çalışmaları devam ediyor” dedi.

Yağıştan dolayı zarar görenlere geçmiş olsun dileklerinde bulunan Başkan Geylani, “Bu tür olumsuzlukların yaşanmaması için belediye olarak gerekli çalışmaları yapacağız. Ayrıca, belediyenin bazı birimleri 7 gün 24 saat uygulamasına geçerek kesintisiz hizmet verecek” diye konuştu.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.