Tatvan'da girişimci adaylarına sertifikaları dağıtıldı

Videoyu Aç Tatvan'da girişimci adaylarına sertifikaları dağıtıldı
A
a

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) ve İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bitlis İl Temsilciliği işbirliği ile İŞKUR destekli olarak Bitlis'in Tatvan ilçesinde düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Kursları’nın sertifika dağıtım töreni düzenlendi.

TATSO'nun ev sahipliğinde düzenlenen sertifika dağıtım töreni kapsamında 08 - 29 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen 4 ayrı Girişimcilik Kursu’na katılım kursu başarıyla tamamlayan toplam 90 kursiyere sertifikaları takdim edildi.

TATSO konferans salonunda düzenlenen program KOSGEB İl Müdürü Cevat Kaya, İŞKUR Bitlis İl Müdürü Mücahit Gülmez ve Bitlis Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürü Sadullah Korkut’un kendi alanlarıyla ilgili bilgilendirmesi ve girişimci adaylarının sorunlarını cevaplandırmasıyla başladı.

Ardından ise, İMO Bitlis İl Temsilcisi ve aynı zamanda TATSO Meclis Üyesi Cengiz Şahin’in tarafından konuşma yapıldı.

Düzenledikleri “Girişimcilik” eğitimleri ile girişimcilerin önünü açmanın yanı sıra yatırım ve istihdama teşvik etmeyi amaçladıklarını kaydeden Cengiz Şahin, ihtiyaç ve talep olması durumunda da yeni kursların açılması için girişimlerde bulunacaklarını ifade ederek, “İnşallah bu kursları başarı ile tamamlayacak olan girişimcilerimiz sayesinde yeni girişimcilerin önü açılarak, açılacak olan bu yeni iş yerleri ile hem istihdama hem de ekonomiye katkı sağlanmış olacaktır. Ben bu vesile ile şimdiden tüm girişimci adaylarımıza hem kurs eğitimlerinde hem de iş yaşamlarında başarılar diliyorum" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından sertifika dağıtım törenine geçilerek, davetliler tarafından kursu başarıyla tamamlayarak belge almaya hak kazanan girişimci adaylarına sertifikaları takdim edildi.

Girişimci adaylarına sertifikalarını takdim eden TATSO Meclis Başkanı Rıdvan Kökel ise, girişimci adaylarına tebrik ve başarı dileklerini iletti.

Düzenlenen sertifika dağıtım törenine, Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ecvet Avcı, Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Şefik Kızılca, Tatvan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Naim Artıkboğa, TATSO yönetim kurulu ve meclis üyeleri ve girişimci adayları katıldı.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.