Tatvan’da çiftçilere basınçlı sulama sistemleri eğitimi

Tatvan Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından ilçeye bağlı Sarıkum Köyündeki çiftçilere yönelik “Basınçlı Sulama Sistemleri” kursu düzenlendi.

Videoyu Aç Tatvan’da çiftçilere basınçlı sulama sistemleri eğitimi
A
a

Hayata geçirilen “Tarımsal Nüfus Gençleşiyor” adlı proje kapsamında İŞKUR destekli olarak verilen kursa 20 çiftçi katılım gösterdi. Tatvan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik personelleri tarafından verilen eğitimlerde çiftçilere hem teorik hem de uygulamalı eğitim verildi.

Toplam 10 gün devam eden kurs ile ilgili değerlendirmede bulunan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Kurban, “Tarımda verimin arttırılması için sulama şarttır. Son yıllarda özellikle İlçemizde sulanan tarım alanları bir hayli artmış ve çiftçilerimiz bu sayede şeker pancarı, domates ve fasulye gibi tarımsal ürünleri yetiştirmeye başlamışlar ve bu onlar için iyi bir geçim kaynağı haline gelmiştir. Sulamanın doğru bir şekilde yapılması hem üründe verim ve kaliteyi arttıracak hem de sudan tasarruf sağlayacaktır. Bu sadece hem çiftçilerimiz hem de Türkiye ekonomisi kazanacaktır.” diye konuştu.

Kursiyerler de; verilen eğitimden çok memnun olduklarını dile getirerek, yetkililere teşekkürlerini ettiler.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.