Tatvan’da başarılı omurilik tümörü ameliyatları yapıldı

Bölgede yaptığı önemli ameliyatlarla adından sık söz ettiren Bitlis - Tatvan Devlet Hastanesi iki büyük başarılı ameliyata daha imza attı.

Videoyu Aç Tatvan’da başarılı omurilik tümörü ameliyatları yapıldı
A
a

Ahlat’tan gelen Ömer Selincek ile Güroymak’ tan gelen Fatma Ulubay, Tatvan devlet hastanesinde omurilik tümörü ameliyatı olarak sağlığına kavuştu.

Yapılan başarılı ameliyatlar hakkında bilgi veren Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Burak Gezer, hastanede kafatası, bel ve boyun fıtığı ile omurilik tümörü ameliyatlarını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Gezer, “56 yaşındaki Ömer Selincek, Ahlat’tan tekerlekli sandalye ile hastanemize getirildi. Ağrı, uyuşma, yürümede güçlük şikâyetleriyle bize başvurdu. Hastamıza ameliyattan önce 4-5 gün tahlil ve tetikleri yapıldı. Ardından ameliyata aldık. Bel kısmında omurilik tümörü olan hastamızın ameliyatı başarılı geçti, hastamızın sağlık durumu şuan iyi, eğer hastamız ameliyat olmasaydı felç olma durumu vardı ”dedi.

Gezer, Güroymak’tan gelen hasta için ise şunları söyledi;

“Hastanemize başvuran 13 yaşındaki Fatma Ulubay bize geldiğinde bel ve ayak ağrısı vardı, yapılan tetikler ve tahliller sonucu omurilik tümörü teşhisi konuldu. Hasta ve hasta yakınlarını bilgilendirdikten sonra hastayı ameliyata aldık. Ameliyat sonrası hastamız sağlığına kavuştu, şuan genel sağlık durumu iyi ve gözetimimizde” dedi.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.