Tatvan’da 90 bin adet çiçek ekimi yapıldı

Videoyu Aç Tatvan’da 90 bin adet çiçek ekimi yapıldı
A
a

Tatvan'da refüjler ve ara sokaklar ile Van Gölü’nün Tatvan sahilinde 90 bin adet çiçek ekimi yapıldı. Bahar mevsimiyle birlikte peyzaj çalışmalarına yoğunluk veren Tatvan Belediyesi, ilçe merkezinde mevsimlik çiçek ekimi yaptı.

Peyzaj çalışmaları hakkında bilgi veren Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Abdulbaki Menteş, ilçenin güzelliğini çiçeklerle süslemek amacıyla bu çalışmayı yaptıklarını söyledi. Çiçek ekimi çalışmalarının tamamlandığını ve yeşillendirme çalışmalarının da sahil şeridinde devam ettiğini belirten Menteş,

İlçe merkezindeki Cumhuriyet Caddesi ile Yeni Çarşı ve ara caddeler ile Van Gölü sahilindeki İşletme Parkı ile Feribot Parkı’nda çiçek ekimi çalışmalarımız tamamlandı. Bu çalışmalar kapsamında toplamda 90 bin adet çiçek ekimi yapıldı. Sahil şeridinde yeşillendirme çalışmaları şuan devam ediyor ve kısa sürede tamamlanması planlanıyor. Çiçek ekimi ve yeşillendirme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte doğunun gözdesi olan Tatvan’ımız daha da güzel bir görüntüye sahip oldu. İlçemizde yapılan mevsimlik çiçek ekimleri her yıl tekrarlanıyor dedi.
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.