Tatvan’da 8 kişinin yaralandığı kavga barışla noktalandı

Tatvan'da 3 ayrı aile arasında çıkan ve 8 kişinin yaralandığı silahlı kavga barışla sonlandırıldı.

Videoyu Aç Tatvan’da 8 kişinin yaralandığı kavga barışla noktalandı
A
a

Geçtiğimiz günler Tatvan ilçe merkezinde ilçeye mensup Acar, Demirtaş ve Önsoy aileleri arasında çıkan silahlı kavga ilçenin ileri gelenleri ve kanaat önderlerinin araya girmesiyle barışla sonuçlandırıldı.

Başlatılan girişimlerin olumlu sonuçlar vermesi neticesinde ilçedeki bir otelin konferans salonunda barış töreni düzenlendi. Kuran’ı Kerim Tilavetiyle başlayan Barış törenin de Bitlis İl Müftüsü Mehmet Faysak Geylani ve din alimleri söz alarak sulhun önemine ve gerekliliğine dikkat çekti. Yapılan konuşmaların ardından aile bireyleri bir birine sarılıp hem barıştı hem de bir birlerinden helallik istediler. Daha sonra tüm aile mensupları salavatlar eşliğinde  Kuran’ı Kerim altından geçti. Bu sayede ilçedeki bir kavga daha barışla neticelendirilmiş oldu.

Düzenlenen barış törenine Ak Parti Bitlis Millet Vekili Cemal Taşar, Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bilal Adabağ, STK temsilcileri, kanaat önderleri, ilçenin ve ilin ileri gelenleri, siyasi parti temsilcileri, aile mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.