Tatvan'da 49. Doğu Anadolu Fuarı'na Doğru

Videoyu Aç Tatvan'da 49. Doğu Anadolu Fuarı'na Doğru
A
a

Tatvan ilçesinde Tatvan Belediyesi tarafından bu yıl 49. düzenlenecek olan Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali 1 Temmuz’da başlıyor.

1 Temmuz 2017 tarihinde İşletme Parkı'nda açılışı gerçekleştirilecek olan 49. Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali’nin 10 Temmuz 2017 tarihine kadar devam edeceği belirtildi.

Fuar kapsamında düzenlenecek programlar çerçevesinde ticari faaliyetler ile sportif faaliyetler ve kültür sanat etkinlikleri yapılacağını kaydeden Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, İşletme Parkı’nda kurulacak olan fuarın Tatvan Belediyesi organizasyonunda 10 gün süreceğini söyledi.

Fuar programı hakkında gazetecilerle düzenlenen toplantıya katılan Başkan Aksoy, 01 Temmuz Cumartesi günü saat 17:00’de belediye önünde toplanıp fuar alanına kadar kortej yürüyüşü yapılacak. Saat 18:00’de fuar alanında açılış gerçekleştirilecek. Her kesime hitap edecek olan fuarda her gün farklı programlar ve etkinlikler yapılacak. Bunun yanında folklor yarışması, futbol turnuvası, su sporları yarışması, yöresel ev yemekleri yarışması, bisiklet yarışları, koşu yarışları yapılacak. Ayrıca resim, el sanatları ve kitap sergisi düzenlenecek, konser verilecek dedi.

Başkan Aksoy açıklamasında,

Tatvan'da ilk kez 1968 yılında Doğu Sanayi Sergisi olarak açılan fuarımız aynı yıl alınan bir kararla Tatvan Doğu Anadolu Fuarı adını almıştır. Açıldığı tarihten itibaren her yıl geleneksel olarak belirli tarihlerde açılan fuarımız daha sonradan kültür, sanat, spor ve benzeri farklı alanlara hitap edecek büyüklüğe ulaşınca Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali ismini almıştır.

Fuar, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri başta olmak üzere Türkiye’nin farklı bölgelerinden her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Her yıl Van Gölü'nün Tatvan sahilinde kendi adına ayrılmış olan yaklaşık 90 bin metrekarelik alanda kurulan fuar, bu yıl alanda yapımı devam eden inşaat çalışması nedeniyle İşletme Parkı’nda kurulacak. Bunun için 40 bin metrekarelik bir alan belirledik ve burada 40 stant kurulacak. 10 gün boyunca devam edecek olan fuar programı kapsamında Nemrut şenlikleri, Van Gölü su sporları, tiyatro oyunları, halk oyunları gösterileri, turnuvalar, sergiler ve konserler gibi kültürel, sanatsal ve sportif aktivitelerle fuarımızın bölgede örnek gösterilecek bir organizasyon olmasını hedefliyoruz. Düzenlenecek olan 49. Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali açılış törenine ve fuar boyunca devam edecek etkinliklere tüm halkımız davetlidir.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.