Tatvan'da 3 kilometre uzunluğundaki kanal baştan aşağı temizlendi

Tatvan Belediyesi şehir merkezinde bulunan dere ve kanallarda temizlik çalışmalarına devam ediyor.

Videoyu Aç Tatvan'da 3 kilometre uzunluğundaki kanal baştan aşağı temizlendi
A
a

Tatvan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Devlet Su İşleri (DSİ) Müdürlüğü ekipleri tarafından şehrin birçok mahallesinden geçen görüntü ve çevre kirliliği oluşturan ve yaz aylarında sivrisineklerin üreme noktaları haline gelen 3 kilometre uzunluğundaki kanalda temizlik çalışmaları tamamladı.

Kanaldan çalışma boyunca 450 kamyon atık ve çöp çıkarıldı.

Esentepe Mahallesi’nde başlayarak, Kültür Mahallesi Eski Devlet Hastanesi’ne kadar uzanan ve Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait olan 3 kilometre uzunluğunda ve yaklaşık 10 metre genişliğindeki kanalda temizlik çalışmaları tamamladı. Kanaldan 450 kamyon atık ve çöp şehir dışına taşındı.

Sivrisinek ve diğer haşerelerin üreme noktalarından biri olan dere ve kanalların temizliği ile larva oluşumunun ve görüntü kirliliğinin önüne geçmek için başlatılan çalışmalarda sona gelindiğini belirten Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, “Belediyeye bağlı ekiplerimiz şehrin dört bir yanında çalışmalarını sürdürüyor.

Bahar mevsiminin gelmesiyle belediye olarak hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başladık. Birçok noktada ekiplerimiz çalışmalarını yürütüyor. Bu çalışmalardan biri de uzun yıllardır detaylı bir şekilde temizlenmeyen dere ve kanallarımızdı. Tabi bu kanallar Devlet Su İşleri Müdürlüğü’n e bağlı kanallar. Biz de belediye olarak işin içine girerek özellikle sivrisinek ve haşerelerin en çok üreme noktası olan bu günlerde, temizlik çalışmalarına dâhil olduk. Ekiplerimiz bugün itibariyle kanalda biriken atık ve çöpleri baştan aşağı temizledi.

Bunun dışında Şehir merkezinde bulunan tüm dere ve kanallar dada temizlik çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bu çalışmalarımızla hem görüntü kirliliğini ortadan kaldıracağız hem de yaz aylarında oluşan sivrisinek ve haşerelerinin üreme noktalarını temizleyeceğiz’ dedi.
 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.