Tatvan’da 20 adet el dezenfektan istasyonu kuruldu

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında, Tatvan Belediyesi tarafından, ilçe merkezinde belirlenen noktalara 20 adet “El Dezenfektan İstasyonu” kuruldu.

Videoyu Aç Tatvan’da 20 adet el dezenfektan istasyonu kuruldu
A
a

            Tatvan’da el dezenfektan istasyonu kuruldu
Koronavirüs ile mücadele kapsamında Tatvan Belediyesi tarafından alınan önlemler devam ederken, ilçe merkezinde halkın yoğun olarak kullandığı alanlara ve hastane girişleri ile alışveriş merkezi girişlerine el dezenfektan istasyonları kuruldu.

Çalışmaları yerinde inceleyen Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, halkın sağlığını korumak amacıyla tamamıyla yerli üretim olan el dezenfektan istasyonlarını ilçe merkezinde belirlenen noktalara kurduklarını söyledi.

Mümkün olmadıkça vatandaşların evden çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunan Başkan Geylani, “işi gereği ve acil ihtiyaçlardan dolayı dışarı çıkan vatandaşlarımız bizim kurduğumuz bu el dezenfektan istasyonlarımızdan faydalansınlar. Bu hizmetimiz de virüsten korunmak çerçevesinde yürüttüğümüz çalışmalarımızdan birisidir. Şunu unutmayalım koronavirüs bizim alabileceğimiz tedbirlerden güçlü değildir. O yüzden her kesin kişisel önlemlerini almalarını ve kurallara uymalarını istiyoruz. Genel olarak da bu konuda bize düşen görev ve hizmetleri en iyi şekilde yapmaya gayret ediyoruz. Daha önce kurmuş olduğumuz ‘Araç Dezenfektan İstasyonu’ da aynı şekilde ücretsiz hizmet veriyor. Kamusal alanlarda da dezenfekte çalışmalarımız da devam ediyor. Tüm hemşerilerimize evde kalın, sağlıkla kalın diyorum” dedi.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.