Tatvan’da ‘Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’ kutlandı

Videoyu Aç Tatvan’da ‘Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’ kutlandı
A
a

1 Temmuz “Denizcilik ve Kabotaj Bayramı” Tatvan Liman Başkanlığı tarafından, Bitlis’in Tatvan ilçesinde düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

1 Temmuz “Denizcilik ve Kabotaj Bayramı” Tatvan Liman Başkanlığı tarafından, Bitlis’in Tatvan ilçesinde düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Tatvan Liman Başkanlığı ve Van Gölü Feribot Müdürlüğü tarafından, Tatvan Kaymakamlığı bahçesindeki Atatürk Anıtı’na çelenklerinin sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Ardından, Tatvan Liman Başkanı Abdurrahman Aki, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Daha sonra, Tatvan Kaymakamlığı ile Tatvan Liman Başkanlığı ziyaret edildi.

Tatvan sahilinde devam eden programda ise, tekne turu düzenlendi ve Deniz Şehitleri anısına Van Gölü’ne çelenk bırakıldı. Program, şehitler için okunan dualarla son buldu.

Programa, Tatvan Kaymakamı Tekin Erdemir ve Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile siyasi parti temsilcileri ve davetliler katıldı.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.